Hücresel Hafızanın Şifalandırılması

Kısaca TAT olarak anılan Tapas Akupresür Tekniği, Amerikalı akupunktur uzmanı Tapas Fleming tarafından geliştirilmiştir. Günümüzde, enerji psikolojisi alanındaki en etkili yöntemlerden birisi olarak kabul edilen TAT; alerjilerin, fobilerin ve duygusal travmaların çözümlenmesinde eşsiz sonuçlar vermekte olup dünya üzerinde binlerce insan tarafından uygulanmaktadır.

Çok sayıda bilimsel araştırmaya konu olan TAT, hâlihazırda Amerika’da bazı üniversitelerde ders olarak okutulmakta ve bazı hastanelerde tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Deprem ve doğal felaket mağdurlarına yönelik travma terapilerinde de sıklıkla başvurulan TAT’ın ilginç bir keşif öyküsü var. Geleneksel Çin tıbbı konusunda uzmanlaşmış olan Tapas Fleming, meslek hayatı boyunca alerji tedavisine yönelik basit ve etkili bir yöntem arayışında olmuştu. Bir gün ofisinde uyuyakalmışken bazı akupunktur noktalarının bu konuda işe yarayabileceği içgörüsüyle uyandı. Hastaları üzerindeki uygulamaları onu haklı çıkarmıştı. Çalışmalarına devam eden Tapas, keşfettiği yönteme kafatasının arka bölümünde yer alan görme merkezi oksipital bölgeyi de entegre ettiğinde TAT son hâlini almış oldu.

Tapas, bu yöntemin alerjiler üzerindeki iyileştirici etkisinin yanında duygusal travmaların olumsuz etkilerini de temizlediğini fark ettiğinde enerji psikolojisinde çığır açacak yepyeni bir bakış açısı geliştirdi: Bedenlerimizin yaşayan bir tarihi vardı. Önceki nesillerde tecrübe edilen travmalar, hücresel boyutta sonraki nesillere aktarılıyordu. TAT sayesinde hücrelerin hafızaları ve dolayısıyla travmalar şifalandırılabiliyordu.

Halen Kaliforniya’da yaşayan Tapas Fleming, TAT’ın yaygınlaştırılması için çalışmalarına devam etmektedir. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için TAT Nasıl Çalışıyor? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir