Kuantum Dokunuş Nedir?

Amerikalı şifacı Richard Gordon tarafından geliştirilen Kuantum Dokunuş (Quantum-Touch), ellerle uygulanan bir şifa yöntemidir. Etkileri öylesine hızlı ve olağanüstüdür ki hafif bir dokunuşla ağrıların azaldığını ya da yok olduğunu, açık yaraların hızla kapandığını ve hatta kemiklerin kendilerini yeniden düzenlediklerini görebiliriz. Kuantum Dokunuş’u uygulamak için beden taramaları yaparak farkındalığımızı artırmak ve nefes tekniklerini öğrenmek yeterlidir.

Kuantum Dokunuş sayesinde evrensel yaşam enerjisini, nefesimiz yardımıyla güçlendirip ellerimizle yönlendirebiliriz. Evrende var olan ve genellikle farkında olmadığımız için yararlanamadığımız bu enerji, hafif dokunuşlarla kendimizin veya başkalarının enerji titreşimlerini yükselterek vücudun kendi kendini iyileştirmesine aracılık eder. Kuantum Dokunuş eğitimi alan bir kişi, kendisine ve başkalarına şifa verebildiği gibi uzaktakilere de şifa gönderebilir.

Tüm canlıların bedenleri mükemmel bir donanıma sahiptir. Tüm organlar ve dokular insan zekâsının çok üstünde bir ahenkle işler. Bedendeki enerjinin titreşim seviyesi düştüğünde ise denge bozulur ve hastalıklar baş gösterir. Rezonans yasasına göre işleyen Kuantum Dokunuş, bedenin düşük titreşimli bölgelerinin yüksek titreşimli bölgelere uyumlanmasını sağlayarak şifanın gerçekleşmesine olanak sağlar. Kuantum Dokunuş uygulayıcısı, belirli teknikleri uygulayarak kendi enerji frekansını en yüksek seviyeye çıkarır. Uygulayıcı, elleriyle bedendeki düşük titreşimli bölgeye dokunduğunda o bölgenin zayıf olan enerjisi kendisine sunulan bu yüksek titreşime uyumlanır.

Yapılan araştırmalar, dokunularak (kucağa alınan, okşanan, elinden tutulan vb.) büyüyen bebeklerin, bu duygulardan yoksun büyüyen yaşıtlarına göre daha iyi ve hızlı geliştiklerini, daha az hastalandıklarını ve bağışıklık sistemlerinin daha güçlü olduğunu göstermiştir. Dokunmadaki gizem, sıradan fiziksel bir dokunuştan ziyade, sevgi ile yoğrulmuş evrensel yaşam enerjisinin aktarılmasıdır.

Kuantum Dokunuş; kasık ve bel fıtığı, migren, görme bozuklukları ve gözle ilgili problemler, sinüs problemleri, boyun sorunları, skolyoz, romatizma ve multipl sklerozun (MS hastalığı) iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca,

  • Duygusal bedene etki ederek rahatlık ve sakinlik sağlar.
  • Bedeni toksinlerden arındırır.
  • Duygusal blokajları çözer.
  • Açık yaraların çabuk ve kolayca kapanmasını sağlar.
  • Bağımlılıklardan kurtulmaya yardımcı olur.
  • Kemiklerin kendiliğinden düzene girmesine yardımcı olur.
  • Nefret, öfke ve kin gibi olumsuz duygulardan arınmayı sağlar.

Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kuantum Dokunuş’un İlkeleri adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir