Nefesini Geri Kazan!

Doğduğumuzda doğru nefes almayı içgüdüsel olarak bilmemize rağmen, yaşımız ilerledikçe nefes alma mekanizmamızı kapatmaya ve sıkı sıkıya sarıldığımız işlevsiz nefes kalıpları geliştirmeye başlarız. Böylelikle, bize hayat veren oksijenden mahrum kalmış oluruz. Bu eğilim; beden, zihin ve ruh sağlığını olumsuz olarak etkileyerek hastalıklara davetiye çıkarır. Yapılan bazı çalışmalar da hastalıkların nefes alma şekliyle ilintili olduğunu göstermektedir.

Modern ve gelişmiş bir şifa ve yenilenme yöntemi olan İlham Nefesi (Inspirational Breathwork), bilinçli ve bağlantılı olarak diyaframdan nefes alma metoduyla kısıtlanmış nefesi açar, zihni durulaştırır ve bizi üst bilinç seviyelerine taşır. Nefesimiz hayatımız olduğuna göre, tam ve açık bir nefes hayatımızı her alanda çarpıcı bir biçimde geliştirir.

İlham Nefesi, düşük titreşimli hastalık yükünü ve kısıtlı hücresel hafızayı temizlemek için nefes ile yaratılan yüksek titreşimli enerjiyi kullanır. Belirli bir nefes alma şekline sadık kalınarak geçmişe ait travmalar temizlenir; fiziksel düzeyde canlanma sağlanarak duygusal ve zihinsel blokajlar hücresel seviyede dönüştürülür. Otomatik fonksiyonların, kalıpların ve alışkanlıkların saklandığı bilinçaltı zihne giriş kapısı olan İlham Nefesi, çekirdek inançlarımıza erişir, onları gerçek anlamda dönüştürerek negatif davranış ve deneyim döngüsünü kırar. Kimi bilinçsiz ve yönetilmesi zor kalıpların hücresel enerjilerinin dönüştürülmesi için en derin düzeylere inilmesi gerekebilir. İham Nefesi, kişiliğin farklı görünümlerini bir araya getirme ve kaybolmuş, korkmuş, aidiyetini yitirmiş benliği toparlama konusunda oldukça etkilidir. Ne kadar çok açık, bağlantılı ve rahat nefes alırsak o oranda arınıp kendimizi akışa bırakabiliriz. Böylelikle bedenimize, zihnimize ve ruhumuza sevgi ve neşeyle beraber sağlığı da hediye etmiş oluruz. İlham Nefesi uygulaması, nefesin nasıl açılacağının öğrenilmesi ile başlayıp tüm solunum sisteminin tam olarak kullanılmasıyla devam eder. Bunun sonucunda daha fazla enerji ve beraberinde daha neşeli ve dingin bir ruh hâli oluşur. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için Nefes ve Ölüm adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir