Enoch’un Anahtarları

Eric Pearl tarafından geliştirilen Tekrar Bağlantı (Reconnection) şifa sistemini iki bölümde incelemek gerekiyor. İlki, “Tekrar Bağlantı Şifası”. Diğeri “Tekrar Bağlantı”. Doktor Pearl, dünya çapındaki yaygın seminerlerini bu sistem çerçevesinde gerçekleştiriyor. İki gün süren 1. ve 2. aşama seminerleri sonunda katılımcı Tekrar Bağlantı Şifası’nı yapmayı öğreniyor. Daha derine inmek isteyenler, yine iki gün süren 3. aşama seminerini tamamlayıp Tekrar Bağlantı yapabilir hale geliyorlar. (3. aşama seminerine katılmak isteyenlerin, seminer öncesinde sertifikalı bir uygulayıcıdan Tekrar Bağlantı yaptırmaları gerekiyor.) 3. Aşama seminerinde titizlikle öğretilen ve Eric Pearl’ün hayatında bir dönüm noktası olan Tekrar Bağlantı’nın enteresan bir hikâyesi var. 1993 yılında Los Angeles’ta popüler bir kayropraktis olarak çalıştığı sırada Eric Pearl, duygusal anlamda karmaşık bir dönem geçirmektedir. Stresli olduğu bir cumartesi sabahı, asistanının zoruyla kafa dağıtmak için birlikte Venice Beach’e giderler. Asistanı, plajda fal bakan bir çingene kadından söz eder. Onu tanıdığını ve patronundan eğlencesine falına baktırmasını ister. Bir süre kararsızlık yaşayan Eric Pearl, sonunda asistanının ısrarına dayanamaz ve fal baktırmaya karar verir. Birlikte falcı kadının yanına giderler. Kadın, Eric Pearl’ün falına baktıktan sonra ilginç bir çalışma yaptığından bahseder. Bu çalışmada bedendeki meridyen çizgileri gezegendeki ağın çizgilerine yeniden bağlanmakta; bu bağlantı da güneşe ve yıldızlara yeniden bağlanmayı sağlamaktadır. Şifacı olduğunu ekleyen kadın, bu bilgilerin J. J. Hurtak tarafından yazılmış olan The Book of Knowledge: The Keys of Enoch (Bilgi Kitabı: Enoch’un Anahtarları) adlı kitapta bulunduğunu ekler. İlgisini çekse de bu çalışmanın fiyatının 333 dolar olduğunu duyan Doktor Pearl, çalışmayı yaptırmaktan vazgeçer. Asistanıyla beraber plajdan ayrılırlar ayrılmasına ama bu konuyu kafasından bir türlü atamaz. O öğle arasında bir kitapçıya gider ve kitabı satın alır. Falcı kadının bahsettiği bölümü okuduktan sonra fikrini değiştirir ve kadını arayarak çalışmayı yapmak istediğini bildirir.

Çalışma, iki gün arayla yapılan iki seanstan oluşmaktadır. Eric Pearl, İlk seansta pek bir şey hissetmez ama o gece yatarken ansızın uyanır ve baş ucundaki lambanın kendi kendine yandığını fark eder. Üstüne üstlük, esrarengiz bir şekilde evde birilerinin varlığını duyumsar. İkinci seansta ise bacaklarında titremeyle beraber -yaz mevsimi olmasına rağmen-donmuşçasına üşür. Hatta seans bitiminde falcı kadının kendisine verdiği battaniyeye sarılıp bir müddet beden ısısının normale dönmesini bekler.

Eric Pearl, şifa yeteneğinin bu tuhaf deneyimle başladığını söylemektedir. O kadar ki Venice Beach’te tanıştığı falcı kadının yaptığı çalışmayı, Tekrar Bağlantı seminerinin 3. aşamasında kapsamlı olarak öğretmeye başlar. 333 frekansından çalışan bu ritüeli yaptıran birçok kişi, çalışma sırasında ve sonrasında çok ilginç şeyler deneyimlediklerini, yaşamlarında yepyeni bir dönemin başladığını ifade etmektedirler. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için İplikleri Yeniden Bağlamak adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir