İplikleri Yeniden Bağlamak

Eric Pearl, Tekrar Bağlantı adlı kitabının başında, hayatında kendisine verilen en güzel hediyelerden birinin inanılmaz şifalar ortaya çıkarma yeteneği olduğunu söyler. Los Angeles’ta varlıklı bir kayropraktis olan Doktor Pearl, 1993 yılında bir dizi tuhaf olayla -kendiliğinden yanan ışıklar ve açılan kapılar, avuçlarında sivilcelenme ve kanama- beraber insanları şifalandırabildiğini fark eder. Tedavi ettiği hastalar, dakikalar içinde mucizevi bir şekilde amansız hastalıklardan kurtulmaya başlamışlardır. Dahası, hastalar seanslarda sanki ağız birliği etmişçesine altı cümleyi söyleyip durmuşlardır:

  1. Buraya yaptığına devam etmeni söylemeye geldik.
  2. Yaptığın gezegene ışık ve bilgi getiriyor.
  3. Yaptığın lifleri yeniden bağlıyor.
  4. Yaptığın iplikleri yeniden bağlıyor.
  5. Bir usta olduğunu bilmelisin.
  6. İtibarın nedeniyle buraya geldik.

Tecrübe ettiği muammaya çözüm bulabilmek adına şifacılar, medyumlar ve psişiklerle bağlantıya geçen Doktor Pearl, nihayetinde şifa yeteneğinin Venice Beach’teki Musevi bir çingene tarafından kendisine yapılan bir ritüelin ardından yeni bir frekansa uyumlanması sonucu başladığına ikna olur. Kendisine eşsiz bir hediye verildiğini kabul ettikten sonra bir televizyon programına çıkar ve programın yayımlanmasının ardından ülkenin her tarafından insanlar ofisine gelmeye başlarlar. Ünü gün geçtikçe yayılır.

Şifacılıkla ilgili keskin söylemleriyle adından söz ettiren Doktor Pearl şifayı, bizi evrenin mükemmeliyetinden ayırmış olan blok ya da müdahalelerin serbest bırakılması ya da kaldırılması olarak tanımlar ve ekler: Şifa, hasta ve evren arasında verilen bir karardır. Diğer kişinin şifa denkleminin bir parçası olabiliriz ancak onların da bizim denklemimizin bir parçası hâline geldiğini de hatırlamalıyız. Şifanın, evrenin mükemmelliğine tekrar bağlanmak olduğunu anladığımızda, evrenin bizim neye ihtiyacımız olduğunu ve bunun bize ne kazandıracağını bildiğini fark ederiz. İhtiyacımız olan, her zaman beklentilerimiz ve düşüncelerimizle aynı olmayabilir.

Doktor Pearl, aracılık ettiği şifa sisteminin temelinde Sicim Teorisi’nin (Bu teori, evrendeki en temel parçacıkların aslında parçacık olmadıkları, belirli frekanslarda titreşen iplikler olduğundan bahseder.) yattığına inanmaktadır.  Ona göre Tekrar Bağlantı (Reconnection), en yüksek titreşimin evrenle etkileşimiyle birlikte yaratılan evrimsel bir süreçtir ve her ne kadar önceleri ifade etmekte tereddütlü olsa da insan DNA’sının yeniden yapılandırılmasıyla ilgilidir.

Doktor Pearl seminerlerinde ısrarla Tekrar Bağlantı için bir uyumlanmaya gerek olmadığını, kitabını okumakla bile bu alana girilebileceğini vurgular. Her fırsatta şifacı olmadığını, tek şifacının Tanrı olduğunu ve bir sebeple, kendisinin katalizör ya da kanal, güçlendirici ya da yoğunlaştırıcı olarak o alana davet edildiğini ifade eder. Tanık olduğu en çarpıcı şifaların bir dakikadan az bir sürede gerçekleştiğinden bahseden Doktor Pearl, sonuca bağlanmanın ve şifanın çalışacağına dair duyulan ihtiyacın şifa sürecini olumsuz olarak etkileyeceğini; şifacıların yeteneklerini geliştirmek için yargılamama durumunda kalmaları gerektiğini söyler.

Doktor Pearl hâlen, Tekrar Bağlantı adını verdiği şifa sistemini dünya çapında yaygın seminer ve konferanslarla tanıtmaktadır. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için Enoch’un Anahtarları adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir