Matriks Enerjetiks’le Çocuk Olmak

2012 yılının kasım ayında, Matriks Enerjetiks semineri için İsviçre’nin Luzern kentine gitmiştim. Luzern Gölü kıyısında, geçmişi Orta Çağ’a dayanan, yaşamın saat gibi tıkır tıkır işlediği tipik bir Avrupa kenti Luzern. Bu mevsimde, günün büyük bir bölümünde gri bir sis bulutuyla sarmalanıp esrarengiz bir hâle bürünüyor. Bir yanıyla dinginlik verirken öte yandan ürpertiyor insanı. Seminer, Verkehrshaus adlı kongre merkezindeydi. Göle nazır bu modern yapı, aynı zamanda bir teknoloji müzesi.

Seminerin ilk günü kaydımı yaptırıp salona girdiğimde heyecanımın körüklendiğini hissediyorum. Dünyanın dört bir yanından gelmiş çok sayıda konuk sabırsızlıkla Richard Bartlett’i bekliyor. Önlerden bir sandalyeye oturup beklemeye koyuluyorum. Çekingen selamlaşmalar kısa sürede yerini samimi sohbetlere bırakıyor. Tahmin ettiğim gibi katılımcıların çoğunluğunu kişisel gelişim uzmanları ve şifacılar oluşturuyor.

Derken hareketli bir şarkı eşliğinde Richard Bartlett, yanında asistanı Melissa Joy ve tercümanlarıyla kulisin kapısında beliriyor ve koşarak sahneye çıkıyor. Beklediğim kesinlikle bu değil. Elinde gitarıyla sahneyi arşınlayan kır saçlı adam, bir doktor ve şifacıdan ziyade haşarı bir çocuğu andırıyor. Masmavi gözleri fıldır fıldır. Alkışlar eşliğinde şarkısını söyledikten sonra hayatından kesitler aktarıyor Richard Bartlett. Doktor olarak başlayan kariyerinin, kızının doğuştan gelen hastalığına deva ararken nasıl bir dönüşüme uğradığından bahsediyor. Bir an olsun yerinde durmuyor; sürünüyor, taklalar atıyor, konuklara, asistanına ve tercümanlarına şakalar yapıyor. Başta tüm bunlara anlam vermekte zorlansam da zaman geçtikçe taşlar yerine oturmaya başlıyor. Matriks Enerjetiks’in büyülü dünyasına hoş geldiniz! Kuantum fiziğinin sonsuz olasılıklarıyla bezeli bu alanı gerçek anlamda tecrübe edebilmek için sağ beynin potansiyelini bütünüyle kullanabilmek gerekiyor. Sol beynin mantık filtreleri devre dışı kaldıkça küçük bir çocuğun gözlerinden dünyayı görebilir hâle geliyoruz. Richard ve ara ara sözü devralan Melissa sürekli bu noktayı vurguluyor.

Son yıllarda dünya çapında geçerli bir şifa sistemi haline gelen Matriks Enerjetiks’in içinde neler yok ki: zaman yolculuğu, paralel evrenler, arketipler… Kulağa garip gelse de kuantum düzeyde tüm bunlar olası. Saniyeler içinde mucizelere tanıklık edebiliyorsunuz. İşin sırrı çocuk olabilmekten geçiyor. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için Mucizelerin Bilimi adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir