Uzaktan Şifa Nedir?

Bu yazımızda, Reiki ve Kuantum Dokunuş gibi evrensel yaşam enerjisini temel alan çeşitli şifa tekniklerinin ayrılmaz bir parçası olan uzaktan şifa kavramına odaklanıp gündelik hayatta kolaylıkla kullanabileceğiniz bir uzaktan şifa tekniğini sizlere tanıtacağız. Kuantum Dokunuş ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için Kuantum Dokunuş Nedir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz. Öncelikle, bu konunun spiritüel çalışmalara özgü olduğunu belirtmekte fayda var. Bu bakımdan, bu yazıda yer verilen birçok hususun, çağdaş bilimsel paradigma ile örtüşmeyebileceğini göz önünde bulunduralım.

Hiç şüphe yok ki ellerimiz ve parmaklarımız, şifayı başkalarına aktarırken kullandığımız en önemli uzuvlarımız. Lakin, bazen aynı mekânı paylaşmadığımız, yani birebir uygulama yapma imkânımız olmayan birine evrensel yaşam enerjisi göndermek isteyebiliriz. Bu gibi durumlarda uzaktan şifa devreye giriyor. Bir bakıma, uzaktan şifa çalışması yaparken mesafelerin anlamını yitirdiğini, şifayı gönderen ile şifayı alanın kozmik alanda birbiriyle âdeta bütünleştiğini söyleyebiliriz.

Peki, uzaktan şifa nedir? Uzaktan şifa ne anlama geliyor? En genel ifadeyle uzaktan şifayı, koşulsuz sevgiyi kılavuz alıp farkındalığımızı genişleterek ve meditasyon, imajinasyon gibi teknikler kullanarak uzakta olan birine şifa aktarmak olarak tanımlayabiliriz. Bu konuda en sık gündeme gelen soru, yukarıda değindiğimiz şifa tekniklerine aşina olmayan birinin uzaktan şifa gönderip gönderemeyeceği. Şifa kimsenin tekelinde olmadığına göre, bu soruyu evetleyebiliriz. Sözün özü, herhangi bir şifa tekniğine bağlı olmadan da uzaktan şifa uygulaması gerçekleştirilebilir. Aşağıda kısaca detaylarına yer verdiğimiz basit tekniği uygulayarak siz de uzaktan şifa gönderebilirsiniz.

Farzımuhal, başka bir ülkede yaşayan, daha önce hiç tanışmadığınız birine uzaktan şifa seansı yapmak istiyorsunuz. Bu durumda, öncelikle onun ismini öğrenip fotoğrafını edinerek siması ve dış görünüşü hakkında genel bir fikir edinebilirsiniz. Böylelikle, şifa göndereceğimiz kişiyi bir nebze olsun tanıyıp somutlaştırmış oluruz. Uzaktan şifa uygulamalarında niyet, anahtar rol oynamaktadır. Mümkünse sessiz ve sakin bir ortamda, rahat edebileceğimiz bir yere oturup niyet ederek işe başlayabiliriz. Niyetimizi ortaya koyarak şifayı kime veya neye yönelttiğimizi netleştirmiş oluruz. Unutmayalım, sadece insanlara değil, hayvanlara, bitkilere, bir topluluğa ve hatta nesnelere veya ilişkilere dahi uzaktan şifa aktarımı yapabiliriz.

Kendinizi hazır hissettiğinizde evrensel yaşam enerjisini aktive edip yönlendirmek için farkındalığınızı yavaşça nefesinize taşıyın. Nefesin rahatça akması için omurganızın olabildiğince dik konumda olmasına özen gösterin. Gözleriniz açık veya kapalı olabilir. Ellerinizi dizlerinizin üzerine koyabilirsiniz. Her nefes alışverişinizde gitgide rahatladığınızı ve zihninizin berraklaştığını hissedin. Şifanın özü, şifa gönderilen kişiyle kalbî bir bağlantı kurup ona koşulsuz sevgimizi, şefkatimizi iletmektir. Bunun için kalbinizden yayılan enerjinin zaman ve mekânın sınırlarını aşarak hedefine ulaşmasına izin verin. Kalbinizde sevgi ve şefkat gibi duyguları uyandırıp canlandırmak için çok sevdiğiniz birini veya bu duyguları yoğun olarak yaşadığınız bir anı hayal edebilirsiniz. Şifa gönderdiğimiz kişiyle kalben ve zihnen bağlantılı olduğumuz müddetçe evrensel yaşam enerjisinin ona yöneldiğine ve en iyi, en hayırlı etkiyi yapacağına emin olabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir tereddütünüz olmasın. Konsantrasyonunuz elverdiği müddetçe, mesela 10-15 dakika bu şekilde şifa aktarımı yapabilirsiniz. Pratik yaptıkça bu basit tekniği çeşitli şekillerde zenginleştirebilirsiniz. Ayrıca, uzaktan şifa gönderdiğiniz kişiden geri bildirim alarak yaptığınız çalışmanın etkilerini de takip etmeniz mümkün.

Bu konuyla ilgili deneyiminizi geliştirmek için Evrensel Yaşam Enerjisi Nedir? ve Meditasyon Nedir? adlı yazıları okuyabilirsiniz.

* Bu blog yazısında kullanılan görsel Oleg Illarionov’a aittir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir